location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Sztutowo Noclegi (7)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Sztutowo to duża wieś położona w województwie pomorskim, na obszarze Żuław Wiślanych. Tutejsze plaże są piaszczyste i szerokie, a latem funcjonuje tu strzeżone kąpielisko. Wieś oddalona jest o ok. 2 km od plaży, ale spacer na nią jest bardzo przyjemny, ponieważ trasa wiedzie przez nadmorski las.

Przez Sztutowo przebiega także linia Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Ta wąskotorowa kolejka działa w sezonie letnim i przewozi turystów do pobliskich miejscowości: Stegna, Jantar, Mikoszewo. W gminie wytyczono wiele szlaków rowerowych i pieszych. W 1985 roku, w rejonie Sztutowa, utworzono Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Park zajmuje powierzchnię ponad 4400 ha. Sztutowo proponuje dobrą bazę noclegową i gastronomiczną.

W czasie II Wojny Światowej w Sztutowie (Stutthof) funkcjonował obóz koncentracyjny - KL Stutthof. Dziś jest tu Muzeum Stutthof powołane dzięki staraniom byłych więźniów obozu. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Informacje zawarte w prezentowanych wystawach uzupełniają filmy dokumentalne.

Oferta noclegowa jest różnorodna, jest w czym wybierać nawet po sezonie. Zapraszamy do Sztutowa!

 

Sztutowo to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu pięciogwiazdkowych hoteli czy dużych apartamentowców. Trzon oferty noclegowej w Sztutowie stanowią pokoje gościnne, domki i tanie kwatery. W Sztutowie działa też kilka ośrodków wczasowych.

Najtańsze noclegi w Sztutowie zaczynają się już od 25-30 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich kwater i pokoi. Noclegi bliżej plaży są droższe, podobnie jest w przypadku bardziej komfortowych obiektów - apartamentów.

W Sztutowie działa kilka restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb. Najwygodniej jednak wybrać ofertę wypoczynku w Sztutowie z pełnym wyżywieniem.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0