location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Rewal Noclegi (36)

Komfortowy Dom Wczasowy, położony nad samym morzem w miejscowości Rewal, zaprasza na wypoczynek!

100 m

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

KOMPLEKS WYPOCZYNKOWO - REHABILITACYJNY, MASAŻE SOLANKOWE, BASEN, CAŁODZIENNE WYŻYWIENIE

200 m

Rewal to jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Rewal, położony na klifowym brzegu, z szeroką, piaszczystą plażą i wspaniałym mikroklimatem, przyciąga co roku wielu turystów. Historia Rewala jako osady rybackiej sięga II połowy XV wieku. Dziś Rewal stanowi administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy. 

W Rewalu jest wiele atrakcji dla dzieci, jak i całej rodziny: Park Wieloryba, Wystawa Miniatur Kolejowych czy jazda konna. Kolejną atrakcją turystyczną Rewala jest zabytkowa linia kolei wąskotorowej - Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Kolej jeździ do Niechorza, Trzęsacza, Trzebiatowa i Gryfic. W Gryficach znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej, w którym znajdują się zabytkowe parowozy oraz tabor. W letnie weekendy, na skróconej trasie Trzęsacz-Rewal-Pogorzelica można przejechać się zabytkowym składem ciągniętym przez parowóz.

Fani aktywnego wypoczynku również znajdą tu coś dla siebie. Przez Rewal przebiegają trasy rowerowe, a Rewal Bike System umożliwia wypożyczenie rowerów w wielu punktach. 

Rewal posiada bogatą bazę noclegową. Znajdą coś dla siebie zarówno duże grupy szkolne, rodziny z dziećmi, a także pary i samotni podróżni. Rewal oferuje domki przy plaży, pokoje w prywatnych kwaterach, pensjonaty, apartamenty i hotele, ale również pola campingowe. Sprawdź także Rewal noclegi.

Zapraszamy na noclegi w miejscowości Rewal nad morzem!

Rewal oferuje dość bogatą bazę turystyczną - znajdziemy tu ośrodki wypoczynkowe, apartamenty, pokoje, tanie kwatery, domki letniskowe czy pola namiotowe. Zatem jakich noclegów w Rewalu jest najwięcej? Najliczniejszą grupą noclegową są pokoje i domki.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Pojęcie "drogo - tanio" jest mocno subiektywne. Najtańsze noclegi w Rewalu zaczynają się już od 30-45 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich pokoi. Domki również mogą być tanie (od 30-40 zł od osoby za dobę), pod warunkiem, że jedziemy na urlop w większym gronie - praktycznie nie ma domków mniejszych niż 4-6 osobowe. Noclegi bliżej plaży i obiekty o wyższym standardzie są droższe.

Rewal niezmiennie kusi turystów piaszczystą plażą. Na turystów czekają również inne atrakcje: Park Wieloryba, kolej wąskotorowa, taras widokowy nad plażą, Wystawa Miniatur Kolejowych, park linowy, Bajkowa Chata i Zoombieland.

Rewal to dobrze zorganizowana miejscowość turystyczna. Poza bogatą bazą noclegową Rewal dysponują równie bogatą bazą gastronomiczną - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

Oprócz piaszczystej plaży i morskich fal dzieciom zapewne spodoba się Bajkowa Chata, w której spotkają bajkowe postacie - Jasia i Małgosię czy Śpiącą Królewnę. Wycieczkę do innego świata gwarantuje też Park Wieloryba. Poznamy w nim tajemnice podwodnego świata, ponad 100 miniatur morskich zwierząt oraz gadające papugi.

W Rewalu nuda nie istnieje, a atrakcji jest tu pod dostatkiem - zarówno dla młodszych i starszych. Wszystkim zapewne spodoba się Aleja Róż i Zakochanych, czyli dwie urokliwe alejki. Alejki to niebanalne miejsce do spaceru na świeżym powietrzu oraz wśród egzotycznych roślin i krzewów a także pięknych rzeźb - spotkamy tu Romea i Julię czy Małego Księcia.

Wspaniałych widoków dostarcza też obserwacja z ulokowanej obok zejścia na plażę platformy widokowej - podest znajduje się na wysokości 12,5 metra n.p.m. W samym centrum miasta spotkamy ponad 15-tonowe żeliwne szkielety wielorybów, które stały się symbolem gminy. Rewal to także gratka dla miłośników kolei - do zwiedzania zaprasza Wystawa Miniatur Kolejowych, a po mieście i okolicach można podróżować zabytkową Nadmorską Koleją Wąskotorową.

Rewal to siedziba Gminy, do której należą również sąsiadujące z nią Trzęsacz, Pobierowo, Pustkowo, Niechorze. Szczerze polecamy odwiedzenie Motylarnii i Muzeum Figur Woskowych w Niechorzu, ruiny kościoła w Trzęsaczu, Oceanarium i Papugarnię w Pobierowie. Obowiązkowym punktem wycieczki jest takze latarni morska w Niechorzu.

Rewal obfituje w propozycje aktywnego spędzania czasu. W mieście funkcjonuje park linowy, kilka krytych basenów, stadnina koni oraz pełnowymiarowy kompleks sportowy, gdzie można skorzystać z boiska do piłki nożnej, bieżni lekkoatletycznej, skoczni do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, kortów tenisowych, boiska do koszykówki i siatkówki, skateparku czy hali widowiskowo-sportowej.

W mieście otwartych jest wiele sklepów spożywczych, w tym kilka sieciowych. Funkcjonują także sklepy jubilerskie, sportowe i muzyczne. Pamiątki kupimy w sklepach z podarunkami oraz na stoiskach i kramach rozlokowanych w całym mieście.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0