location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Stegna Noclegi (2)

Stegna to turystyczna miejscowość położona w województwie pomorskim. Wieś znajduje się  na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską, w rejonie Mierzei Wiślanej. Plaże w Stegnie są szerokie i piaszczyste. Co prawda do plaży jest ok 1,5 kilometra od głównych zabudowań, ale droga prowadzi przez las i wydmy. Wydzielony jest tu także pas plaży z przystania morską dla rybaków.

W Stegnie znajduje się Muzeum Bursztynu, które rezentuje ciekawe eksponaty brył bursztynu i inkluzji (ciało obce znajdujące się w minerale), pochodzące z prywatnych zbiorów właściciela Muzeum Wojciecha Głodzika. Z innych atrakcji mamy tu do wyboru Park Linowy, stanowiący dobry sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny. Park linowy w Stegnie położony jest blisko centrum miejscowości, koło stacji Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Park to 6 tras o różnym stopniu trudności, dodatkowo, dla najmłodszych, jest kolorowy plac zabaw z okrętem pirackim, basen z piłkami ? waterball oraz eurobungee.

Bazę noclegową w Stegnie tworzą ptrzede wszystkim wygodne domki dla całej rodziny oraz pokoje w prywatnych kwaterach. Dostęone są także apartamenty oraz czynne cały rok ośrodki wczasowe. Zapraszamy do Stegny!

Najtańsze noclegi w Stegnie zaczynają się już od 35-40 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich kwater i pokoi. Noclegi bliżej plaży są droższe, podobnie jest w przypadku bardziej komfortowych obiektów - apartamentów. Średnia cena apartamentów w Stegnie waha się w przedziale 45-75 zł od osoby za dobę.

Stegna to nie jest duża miejscowość turystyczna, w związku z czym nie ma tu hoteli czy dużych apartamentowców. Trzon oferty noclegowej w Stegnie stanowią pokoje gościnne i domki. W Stegnie działa też kilka ośrodków wczasowych.

Plaża w Stegnie to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. Decydując się na urlop w Stegnie warto skorzystać z oferty Żuławskiej Kolei Dojazdowej i przejechać sie kolejką wąskotorową, odwiedzić Prywatne Muzeum Bursztynu czy zabytkowy kościół. Park linowy w Stegnie zaintersuje najmłodszych wczasowiczów.

Stegna to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu wielu restauracji, ale to nie znaczy, że na obiad musimy jechać 20-30 kilometrów. W Stegnie działa kilka restauracji, barów, pizzeri czy smażalni ryb. A jeśli chcemy zjeść coś słodkiego to w Stegnie jest kilka cukierni, kawiarni czy lodziarni.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0