location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Karwia Noclegi (51)

Jeżeli tęsknisz za spokojem, szukasz ciszy i relaksu w komfortowych warunkach to trafiłeś w 10-tkę!

50 m

Posiadasz obiekt noclegowy?

Zareklamuj go TUTAJ

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Pokoje Gościnne Magnolia położone są w zacisznej części Ostrowa, tuż przy sosnowym lesie i nowo urządzonym parku rekreacyjnym...

1000 m

Noclegi w Karwii

Karwia to letniskowa miejscowość położona nad morzem, niedaleko Jastrzębiej Góry. Największą jej atrakcją jest bez wątpienia szeroka, piaszczysta plaża, oddzielona od lądu wydmami i lasem sosnowym, zaliczana do najpiękniejszych plaż polskiego wybrzeża. Karwia posiada dwa strzeżone w sezonie kąpieliska oraz przystań morską dla rybaków.

Historia Karwi sięga XIII wieku. Natomiast pod polską nazwą Karwia występuje od 1670r. W latach międzywojennych Karwia zaczęła przekształcać się w sezonowe letnisko. Oddzielona od przepięknej, szerokiej plaży sosnowym lasem z wydmami, była jednak zalewana w czasie sztormów, przez morskie fale. Dla ochrony przed żywiołem postanowiono wybudować w latach trzydziestych tamę typu holenderskiego o długości około 1 km, którą dzisiaj możemy oglądać jako zabytek. Od tej pory brzeg był skutecznie chroniony i dalsze ataki morza nie przeszkadzały już w rozwoju miejscowości.

Pas wybrzeża Karwi stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, zaś pozostały obszar sołectwa stanowi część Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

 

Karwia dysponuje bogatą bazą turystyczną i znajdziemy tu praktycznie każdy rodzaj noclegu. Zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w kategoriach - to pokoje, domki letniskowe i apartamenty.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bo pojęcie "drogo" jest mocno subiektywne i dla każdego będzie to inna wartość. Najtańsze noclegi w Karwi zaczynają się już od 30-45 zł od osoby za dobę - to głównie oferta pokoi i tanich kwater. Cena za domki w Karwi jest na podobnym poziomie, pod warunkiem, że jedziemy na urlop w większym gronie - praktycznie nie ma domków mniejszych niż 4-6 osobowe. Noclegi bliżej plaży i obiekty o wyższym standardzie są droższe.

Karwia to dobrze zorganizowana miejscowość turystyczna, także pod względem ilości obiektów gastronomicznych - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. 

Część obiektów w Karwi przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana opłata za zwierzę.

To zależy od konkretnego obiektu - nie ma tu reguły. Należy zapoznać się z opisem obiektu, aby mieć pewność co znajduje się na wyposażeniu. Niektóre obiekty wyposażone są w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką i naczyniami - tu bez problemu przyrządzimy sobie posiłek. W jeszcze innych obiektach są wydzielone oddzielne, ogólnodostępne kuchnie z jadalniami do dyspozycji gości. Część obiektów noclegowych oferuje również całodobowe wyżywienie - wówczas, z reguły, aneks kuchenny ogranicza się do urządzeń umożliwiających tylko zaparzenie kawy czy herbaty. 

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0