location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Darłówko i Darłowo Noclegi (56)

Posiadasz obiekt noclegowy?

Zareklamuj go TUTAJ

Nowoczesny park dla kamperów i przyczep kampingowych położony zaledwie 150 m od plaży w Darłówku

150 m

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Domki zaledwie 200m od piaszczystej plaży, w otoczeniu lasów - Doskonałe miejsce na pobyt z rodziną i znajomymi!

200 m

Darłówko i Darłowo

Darłowo oraz jego dzielnice Darłówko Wschodnie i Darłówko Zachodnie to nadmorskie miasto położone w województwie zachodniopomorskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Posiada ponad 700-letnia tradycję, średniowieczny rodowód oraz miano miasta królewskiego. Niewątpliwie największą atrakcją miejscowości jest Zamek Książąt Pomorskich, wzniesiony w II połowie XIV wieku. Do lat 30-tych XX wieku zamek niszczał. Dopiero w 1929 roku zapoczątkowano prace adaptacyjne, które miały przygotować budynek do pełnienia funkcji muzeum. Aktualnie turyści mogą tutaj podziwiać zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów.

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami, ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Na tej plaży udostępnione jest boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Zachodnia plaża jest piaszczysta, dużo większa i nic nie odgradza jej od morza.

W Darłówku usytuowana jest także latarnia morska, którą wybudowano w XIX wieku. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku. Obecnie wieża latarni ma 22 metry wysokości, a na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom.

Darłówko i Darłowo co roku przyciąga turystów z całej Polski i z zagranicy, tworzy bogatą i niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. Każdy może znaleźć tu odpowiednie noclegi dla siebie, zarówno domki blisko plaży dla całych rodzin, jak i tanie ośrodki wczasowe, a dla bardziej wymagających ekskluzywne noclegi w hotelach ze SPA.

Zapraszamy na noclegi w miejscowości Darłówko i Darłowo!

Darłówko dysponuje bogatą bazą turystyczną i znajdziemy tu praktycznie każdy rodzaj noclegu - od hotelu po pole namiotowe. Ale zdecydowanie najwięcej obiektów noclegowych znajdziemy w dwóch kategoriach - to pokoje i domki. W Darłówku działa też wiele ośrodków wczasowych.

Największy wpływ na cenę za noclegi w Darłówku ma kategoria wybranego obiektu - im bardziej luksusowy (hotel, apartament) - tym oczywiście drożej. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja obiektu - im bliżej do plaży i największych atrakcji - tym drożej. Jeśli szukasz tańszego noclegu sprawdź ofertę tanich kwater czy pokoi - tu ceny zaczynają się już od 35-40 zł. Za około 60-70 zł od osoby można znaleźć nocleg w Darłówku, który położony jest stosunkowo blisko plaży.

Darłówko to dobrze zorganizowana miejscowość turystyczna. Poza bogatą bazą noclegową Darłówko dysponuje równie bogatą bazą gastronomiczną - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie.

To zależy od konkretnego obiektu noclegowego w Darłówku. Część obiektów przyjmuje gości z ich czworonożnymi przyjaciółmi, wówczas, w opisie obiektu, znajduje się informacja i piktogram "Akceptujemy małe zwierzęta". W niektórych obiektach może być naliczana dodatkowa opłata za psa.

Czym się różni Darłowo od Darłówka?
Warto wiedzieć, że Darłówko to nie jest odrębna miejscowość lecz nadmorska, pięknie zlokalizowana dzielnica Darłowa. Znajduje się bezpośrednio u ujścia rzeki Wieprzy, która dzieli je na część wschodnią i zachodnią. Wakacje w Darłówku oznaczają, że będziecie mogli do woli korzystać z uroków czystych, szerokich plaż, wyjątkowego mikroklimatu oraz wspaniałych atrakcji średniowiecznego Darłowa.

Ceny wypoczynku w Darłówku są uzależnione od terminu, standardu wybranego obiektu oraz dodatkowych usług takich jak np. wyżywienie. Zarówno hotele, pensjonaty jak i ośrodki wypoczynkowe w Darłówku oferują ciekawe pakiety, m.in. wakacyjne i weekendowe, niemniej jednak standardowe ceny w sezonie letnim w Darłówku wahają się w granicach od 20 do 200 zł za osobę, za dobę.

Choć Darłówko to niewielka miejscowość gdzie na Gości czeka tu zróżnicowana baza noclegowa. Począwszy od pokojów i apartamentów w niewielkich pensjonatach oraz ośrodków oferujących rodzinny, aktywny wypoczynek nad morzem po eleganckie obiekty SPA i hotele - idealne na wyjazd dla dwojga. Zarówno hotele, pensjonaty jak i ośrodki znajdują się bardzo blisko morza, dzięki czemu urlop w Darłówku to świetny pomysł na udane wakacje.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0