location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Rozewie Noclegi (24)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Rozewie to przylądek położony nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Kaszubskim. Jeszcze do niedawna był uważany za najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce. Po szczegółowych badaniach okazało się jednak że punkt ten leży w pobliskiej Jastrzębiej Górze. Rozewie jest najbardziej znane ze znajdującej się tutaj latarni morskiej. W budynkach latarni funkcjonuje Muzeum Latarnictwa Morskiego. Charakterystyczną, czerwono ? białą wieżę latarni widać z daleka, nie ma więc możliwości aby do niej nie trafić.

Od 1959 r. Rozewie objęte jest krajobrazowym rezerwatem Przylądek Rozewski o powierzchni 12,15 ha.Ochronie podlegają rosnące na klifowym, urwistym brzegu ponad dwustuletnie buki o obwodach pni dochodzących do 3 metrów. 

Rozewie stanowi bardzo bogatą bazę noclegową. Mamy tu do wyboru hotele, apartamenty, pensjonaty, ośrodki wczasowe, pokoje, domki. Decydując się na tanie noclegi w Rozewiu warto rozważyć ofertę pokoi gościnnych i kwater prywatnych, gdy jedziemy większą grupą - ekonomicznym rozwiązaniem mogą okazać się domki letniskowe i całoroczne. 

Największą atrakcją turystyczną w Rozewiu jest oczywiście nadmorska plaża. Ale Rozewie to również latarnia morska i muzeum latarnictwa. Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski położony jest w pobliżu latarni morskiej - można tu podziwiać 200-letnie okazy buków. Inną atrakcją przyrodniczą jest wąwóz Lisi Jar położony między Rozewiem a Jastrzębią Górą. Nie brak tu ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych.

Rozewie to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu hoteli czy dużych apartamentowców. Trzon oferty noclegowej w Rozewiu stanowią pokoje gościnne, domki i apartamenty. W Rozewiu działa też kilka ośrodków wczasowych.

Rozewie to nieduża miejscowość turystyczna i nie ma tu wielu restauracji. Najwygodniej wybrać ofertę wypoczynku w Rozewiu z pełnym wyżywieniem. Na szczęście, w pobliżu mamy do dyspozycji obiekty gastronomiczne w Jastrzębiej Górze.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0