location_on Dowolna lokalizacja

widgets Dowolny typ obiektu

checked Dowolne udogodnienie

Hel Noclegi (2)

Noclegi w sąsiednich miejscowościach

Hel jest miastem portowym, położonym na końcu Półwyspu Helskiego, okreslanym często "początkiem Polski". Turyści oraz mieszkańcy mogą korzystać z dwóch pięknych, piaszczystych plaż. Jedną położoną nad otwartym morzem położoną w większości na Cyplu Helskim zwaną Dużą Plażą i tą od strony Zatoki Gdańskiej - zwaną Małą Plażą (położona tuż przy helskim fokarium) między portem morskim a wojennym.

Do atrakcji Helu należą przede wszystkim: wspomniane wyżej fokarium, będące częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, otworzone w 2013 r. Muzeum Kolei Helskich, a także Muzeum Rybołóstwa, prezentujące ciekawe wystawy etnograficzne, łodzi i sprzętów rybackich z terenów Zatoki Puckiej i południowego wybrzeża Bałtyku, dzieje Morza Bałtyckiego, jego fauny i flory oraz dzieje Helu. Warta zwiedzenia jest równiez latarni morska, 

Odważnych zachęcamy do skorzystania z lotów widokowych nad Półwyspem Helskim. Lot odbywa się na wysokości 300-400 m i trwa ok. 15 minut, gwarantuje zapierajace dech w piersiach widoki na morze oraz calą zatokę i Półwysep Helski. Osoby spragnione większych emocji mogą skoczyć ze spadochronem w tandemie, czyli z instruktorem, po uprzednim przeszkoleniu. 

Noclegi na Helu stanowią szeroką ofertę zarówno dla grup przyjaciół, zorganizowanych wycieszek, ale również dla rodzin z dziećmi lub romantyczny wypoczynek we dwoje.

 

Hel położony jest na końcu Mierzei Helskiej i teren mocno ogranicza możliwośc powstawania rozległych ośrodków wczasowych czy ośrodków oferujących domki letniskowe. Zatem jakich noclegów w Helu jest najwięcej? Największa ofertę noclegową w Helu stanowią pokoje i apartamenty.

Hel to dobrze zorganizowana miejscowość turystyczna. Poza bogatą bazą noclegową Hel oferuje równie bogatą bazę gastronomiczną - liczne restauracje, bary, pizzerie, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie - to wszystko czeka na turystów - każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. 

Najtańsze noclegi w Helu zaczynają się już od 35-45 zł od osoby za dobę - to głównie oferta tanich pokoi nad morzem. Noclegi w przypadku bardziej komfortowych obiektów - apartamentów są droższe. Średnia cena apartamentów w Helu waha się w przedziale 50-75 zł od osoby za dobę.

Poza rozległymi plażami, w Helu warto odwiedzić słynne Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Rybołówstwa czy latarnię morską. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne szkoły windsurfingowe i scieżka rowerowa przebiegająca przez cały półwysep.

serce Ulubione
obiekty
0
serce Twoje ulubione obiekty 0